Skip to main content

Druk folderów Warszawa
|  folder drukarnia  |  druk folderów reklamowych  |  druk folderu  |  ulotki składane  |  druk broszur

Druk folderów oferujemy w technologii cyfrowej (niskie nakłady i krótki termin realizacji) jak i offsetowej (średnie i wysokie nakłady) na nowoczesnych maszynach Heidelberg. Stosujemy oprawę szytą lub składanie (falcowanie). Foldery szyte wykonujemy na profesjonalnej linii broszurującej z możliwością spłaszczania grzbietu firmy Plockmatic.

Drukujemy na papierach kredowych i offsetowych oraz ozdobnych w gramaturach od 90g – 400g. Dla podniesienia jakości możemy uszlachetnić okładkę folią mat, błysk lub soft touch. Dodatkowo oferujemy złocenie, srebrzenie, sztancowanie i lakierownie punktowe UV. Dla najbardziej wymagających istnieje możliwość zastosowania druku specjalnego przy wykorzystaniu tonerów neonowych lub widocznych tylko w świetle UV. Na papierze ekologicznym Kraft oraz papierach barwionych w masie drukujemy kolorem białym. Oferujemy nasze usługi na obszarze całego kraju.

Rodzaje druku folderów w naszej ofercie

Foldery szyte | foldery promocyjne

 

 • Format: A5, A4, kwadrat 21x21cm
 • Papier okładki: kreda mat / połysk lub papier offsetowy, 130-350g
 • Papier środka: kreda mat / połysk lub papier offsetowy, 60-250g
 • Ilość stron (z okładką): od 8 do maks. 52 stron
 • Uszlachetnienie: folia matowa / błyszcząca / soft touch, lakier punktowy UV, złocenie
 • Kolorystyka: czarno-biała (1+1) / kolorowa (4+4) + kolor dodatkowy Pantone (5+5)
 • Oprawa: szyta (zeszytowa), zszywki płaskie lub oczkowe (do segregatora), płaski grzbiet Squarefolder
 • Czas realizacji: 1-2 dni – druk cyfrowy, 3-5 dni – druk offsetowy

Foldery składane | foldery reklamowe

 

 • Format: A5, A4, kwadrat 21x21cm, DL (99x210mm)
 • Papier: kreda mat / połysk lub papier offsetowy, 170-350g
 • Ilość stron: 2-8 stron
 • Uszlachetnienie: folia matowa / błyszcząca / soft touch, lakier punktowy UV, złocenie
 • Kolorystyka: czarno-biała (1+1) / kolorowa (4+4) + kolor dodatkowy Pantone (5+5)
 • Składanie: w C, w Z, w okienko, w harmonijkę
 • Czas realizacji: 1-2 dni – druk cyfrowy, 3-5 dni – druk offsetowy

Inne rodzaje druku folderów technologią offsetową

Skontaktuj się z nami
Każde zapytanie w naszej drukarni jest wyceniane indywidualnie. Kalkulację wykonujemy na podstawie zapytania wysłanego mailem,
wycenę wysyłamy niezwłocznie. Oferujemy pomoc w dostosowaniu plików do druku.
Drukarnia Warszawa – Druk katalogów Warszawa – oprawa klejona, oprawa szyta – Drukarnia Warszawa GraffPrint.pl
Druk broszur – oprawa klejona, oprawa szyta – Drukarnia Warszawa GraffPrint.pl
Druk folderów | Druk folderów Warszawa – foldery reklamowe – Drukarnia folderów Warszawa. 👉️ Wyślij zapytanie.
Druk białym kolorem – papier eko kraft – GraffPrint.pl
Drukowanie Piaseczno | cyfrowa i offsetowa – GraffPrint.pl

Specyfikacja techniczna druku folderów reklamowych

Druk folderów Warszawa

W przypadku druku folderów wybór papieru i formatu wymagają przemyślanego podejścia. Jako informacyjny materiał marketingowy, reklamowy, foldery mogą być projektowane w różnych formatach i stylach, od prostych folderów dwustronnych do bardziej zaawansowanych projektów z wieloma złożeniami. Często przy ich druku wykorzystuje się uszlachetnienia w postaci pokrywania folią błyszczącą, folią matową czy soft touch, nakładania lakieru punktowego, sztancowania czy innych dodatków oferowanych przez dobrą drukarnię. Foldery reklamowe pozwalają firmom wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć rozpoznawalność marki, a także pomagają w budowaniu trwałych relacji z klientami. Ich projekt i wykonanie warto zlecić dobremu studiu graficznemu oraz doświadczonej drukarni, dysponującej różnymi rodzajami druku. Decyzja o tym, jak ulotki zostaną wydrukowane – rodzaj papieru, dobór gramatury papieru, druku offsetowego czy druku cyfrowego, powinna zapaść stosownie do nakładu i terminu zlecenia.

Nakład i technologia

W zależności od terminu realizacji i wielkości nakładu proponujemy druk folderów w dwóch technologiach. W skrócie, druk cyfrowy pozwala na realizację w bardzo krótkim czasie i jest ekonomiczny przy małych i średnich nakładach. Technologia offsetowa jest tańsza w przypadku dużych nakładów ale wiąże się z nieco dłuższym terminem realizacji. Obie technologie z powodzeniem pozwalają drukować materiały wysokiej jakości.

W zależności od przeznaczenia wyróżniamy kilka rodzajów: 

 • foldery produktowe 
 • foldery reklamowe
 • foldery usługowe
 • foldery promocyjne

Różnią się sposobem wykorzystywania, dlatego wymagają dopasowania rodzaju papieru, gramatury i oprawy.

Rodzaj papieru, gramatura – druk folderu

Standardowo drukujemy na papierze powlekanym (kreda mat/błysk) lub papierze offsetowym. W wersji ekonomicznej stosujemy niską gramaturę 60-90g. W przypadku druku folderów z dużą ilością zdjęć proponujemy grubszy papier od 130g ze względu na efekt przebijania zdjęć. Jeśli okładka będzie grubsza 170g, 250g, 350g można zastosować takie uszlachetnienia jak foliowanie. Najczęściej stosujemy papier kredowy matowy. W naszej ofercie posiadamy również papiery ozdobne, barwione w masie, które są stosowane w publikacjach w jakości premium. Dużym powodzeniem w ostatnim czasie cieszy się papier ekologiczny biały w wersji offsetowej lub powlekanej oraz papier brązowy (tzw. kraft). Na papierze kraft możemy drukować kolorem białym.

Rodzaje oprawy – foldery szyte czy ulotki składane

Wybór rodzaju papieru często jest podyktowany wyobrażeniami o wyglądzie folderu, a w rzeczywistości to nie jedyny czynnik decydujący. Warto pamiętać, że istotna jest rownież oprawa. Państwa publikacja może zostać wykonana w oprawie szytej lub Zaraz będę!igowana i poskładana w zależności o sposobu użytkowania, gramatury papieru i ilości stron. Oprawę szytą rekomendujemy stosować w przypadku folderów o znacznej objętości, forma składana jest dedykowana do mniejszej ilości stron:

 • FOLDERY SKŁADANE  |  ulotki składane

  W zależności od formatu i oczekiwanego efektu stosujemy kilka sposobów składania folderów reklamowych i bigowania: składanie na pół, składanie w C, składanie w Z, okienko, mapę lub harmonijkę.

 • FOLDERY SZYTE  |  druk broszur

  Oprawa szyta to sposób łączenia stron, który polega na zszyciu kartek z okładkami przy użyciu metalowych zszywek zwykłych lub z oczkiem (tzw. euro zszywki) pozwalających na włożenie do segregatora. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie. Foldery szyte rozkładają się na płasko. Warunkiem jest ilość stron podzielna przez 4. Należy pamiętać, że można ją zastosować do ograniczonej liczby stron. W zależności od zastosowanej gramatury papieru maksymalna ilość stron jest w przedziale 60-120.
  Foldery szyte drukowane cyfrowo możemy Państwu zaoferować z wyjątkowym wykończeniem spłaszczania grzbietu tzw. squarefolder, co daje zbliżony efekt do folderu klejonego, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości rozłożenia na płasko. Oprawa szyta równie często jest sosowana w druku katalogów i folderów reklamowych.

Jeśli masz wątpliwości jak przygotować okładkę i jakiej grubości ma być grzbiet skontaktuj się z nami: studio@graffidea.pl

Standardowe formaty – druk folderów reklamowych

Najcześciej stosowane wymiary:

 • A4 (210×297 mm) orientacja pionowa / pozioma
 • A5 (148×210 mm) orientacja pionowa / pozioma
 • A6 (105×148 mm) orientacja pionowa
 • kwadrat (210×210 mm)

Uszlachetnienia okładki – drukarnia folderów

Zastosowanie rodzaju uszlachetnienia ma wpływ na charakter, jakość i trwałość. Możemy uszlachetniać na kilka sposobów:

 • foliowanie mat / połysk – wzmacnia i zabezpiecza oraz wpływa na atrakcyjny wygląd. Pozwala uniknąć pękania na zgięciach.
 • folia soft touch – również wzmacnia i zabezpiecza oraz dodaje efekt aksamitnego dotyku.
 • lakier UV – pozwala wyróżnić punktowo elementy graficzne jak logo, tytuł.
 • hotstamping oraz złocenie bezmatrycowe

Sposób dostawy – druk folderów

Państwa foldery możemy dostarczyć w dowolne miejsce na terenie kraju i na terenie UE. Koszt dostawy jest uzależniony od wagi i miejsca przeznaczenia oraz sposobu pakowania. Na Państwa prośbę możemy zorganizować dystrybucję folderów z naszej drukarni w Warszawie i Piasecznie bezpośrednio do przedstawicieli handlowych, filii czy sklepów.

Do dzielnic Warszawy tj. Mokotów, Ursynów, Wilanów, Wola, Ochota, Centrum, Śródmieście i bliskich okolic Warszawy oferujemy dostawy własnym transportem co przyśpiesza realizację i niweluje ryzyko uszkodzenia przesyłki. Klientom z dalszych okolic oferujemy dostawę kurierem w każde miejsce w Polsce.  W pozostałych lokalizacjach korzystamy z usług profesjonalnych firm kurierskich.: DHL, DPD, INPOST.

Zamówienie na wydruk folderów reklamowych

Kalkulacje druku folderów firmowych oraz wszelkie ustalenia dotyczące realizacji zamówienia przekazujemy wyłącznie drogą mailową, dzięki czemu zawsze możemy wrócić do konkretów. Odpowiemy Ci najszybciej, jak możemy. Cały proces zamówienia, włącznie w wydrukiem próbnym możemy zrealizować zdalnie. Przed ostatecznym przyjęciem zlecenia do druku sprawdzamy pliki pod kątem jakości i właściwych ustawień.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości jaki wybrać papier, format oraz uszlachetnienia, zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy, doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie: drukarnia@graffprint.pl

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy szybką realizację,  doskonałą jakość i kompleksową usługę 🙂

Dodatkowa usługa związana z drukiem folderów – projekt graficzny

Dodatkowo do Twojej dyspozycji oddajemy studio graficzne, z doświadczonym zespołem, który przygotuje projekt folderu, bądź sprawdzi, a nawet naprawi Twoje pliki.

W sprawie projektów graficznych zachęcamy do kontaktu pod adresem: studio@graffidea.pl

Kontakt

Dane rejestrowe:
GRAFFIDEA Agnieszka Dryzek
ul. Puławska 34 budynek 6
05-500 Piaseczno / Warszawa
NIP: 951 166 69 92
Odbiór osobisty po wcześniejszym uzgodnieniu.
Szanowni Klienci, ze względu na organizację procesu druku, zlecenia z terminem odbioru tego samego dnia, realizujemy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Z przykrością informujemy, że nie realizujemy usług "od ręki" typu ksero, wydruku zdjęć, oraz prac typu magisterska lub dyplomowa.
Zapraszamy do kontaktu.
Kontakt