Skip to main content

Drukarnia cyfrowa  |  druk cyfrowy Warszawa

 

Drukarnia cyfrowa Warszawa. W zależności od wielkości nakładu i terminu realizacji proponujemy: druk cyfrowy (mały nakład), lub druk offsetowy (średni i duży nakład). Oferujemy druk arkuszowy w obu technologiach na najnowszych maszynach Heidelberg. Druk cyfrowy nie wymaga tworzenia matryc drukarskich, co skraca czas i obniża koszty druku. Większość prac może zostać wydrukowana w obu technologiach bez straty jakości. Dopełnieniem jest zautomatyzowana introligatornia

Oferujemy nasze usługi na obszarze całego kraju.

Oferta materiałów drukowanych cyfrowo

Większość produktów z naszej oferty może być drukowana z powodzeniem w obu technologiach. Nieliczne, ze względu na format, są drukowane wyłącznie cyfrowo.

 

Skontaktuj się z nami
Każde zapytanie w naszej drukarni jest wyceniane indywidualnie. Kalkulację wykonujemy na podstawie zapytania wysłanego mailem,
wycenę wysyłamy niezwłocznie. Oferujemy pomoc w dostosowaniu plików do druku.

Specyfikacja druku cyfrowego

Drukarnia cyfrowa – małe i średnie nakłady

Wybór techniki druku zależy od potrzeb, budżetu i preferencji, może być kluczowy dla ostatecznego sukcesu projektu drukarskiego. Takie wydruki jak katalogi produktowe, broszury informacyjne, foldery, teczki ofertowe czy notesy klejone mogą być z powodzeniem drukowane w druku cyfrowym i offsetowym. Obie technologie pozwalają na realizację dobrej jakości wydruków materiałów reklamowych.

Druk cyfrowy

Technika druku cyfrowego, stosowana coraz powszechniej, oferuje wiele zalet. Po pierwsze daje elastyczność. W przeciwieństwie do druku offsetowego, nie wymaga on tworzenia matryc drukarskich ani innych narzędzi fizycznych. Zamiast tego, pliki cyfrowe są bezpośrednio przesyłane do serwera Fiery sterującego maszyną cyfrowej. To pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie projektów. W wyniku tego można zachować krótki czas realizacji. Jednym słowem jest to szczególnie przydatne w przypadku krótkich nakładów, personalizowanych materiałów, czy druku na żądanie. W przypadku druku cyfrowego zaleca się stosować takie rodzaje papieru, które są dedykowane do druku termicznego i nie ulegają odkształceniu po przejściu przez maszynę drukującą.

  • MAŁE NAKŁADY
    Z uwagi na uproszczony proces przygotowania do druku, technika cyfrowa jest również bardziej ekonomiczna dla małych ilości. W druku offsetowym wymagane są kosztowne matryce i płyty drukarskie, które nie są konieczne w przypadku druku cyfrowego. To sprawia, że druk cyfrowy jest bardziej opłacalny, gdy potrzebujesz tylko niewielkiej ilości materiałów i nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem matryc. Im mniejsze zapotrzebowanie, tym bardziej opłacalny staje się druk cyfrowy.
  • PERSONALIZACJA DRUKU
    Ponadto, druk cyfrowy pozwala na personalizację, zmienne dane i targetowanie odbiorców. To jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, kiedy indywidualizacja komunikacji jest kluczem do sukcesu marketingowego. Takie rozwiązania często stosuje się w druku biletów, voucherów a także personalizowanych kartek świątecznych.
  • KOLORY DODATKOWE
    Druk cyfrowy pozwala użycie 5 kolorów specjalnych: biały, clear (lakier), neon pink, neon yellow oraz kolor invisible red widoczny tylko w świetle UV wykorzystywany do ekspozycji produktów w ciemności (kluby, sale taneczne) lub stosowany do zabezpieczeń.

Druk cyfrowy – zalety

Podsumowując, jeśli potrzebujesz drukować niewielkie ilości katalogów lub chcesz spersonalizować drukowane materiały albo zależy ci na krótkim czasie realizacji, druk cyfrowy może być lepszym wyborem. Jeśli natomiast planujesz drukować duże nakłady ulotek i zależy Ci na wysokiej jakości, szczególnie przy precyzyjnym odwzorowaniu kolorów, druk offsetowy może być bardziej odpowiedni. Ważne jest również skonsultowanie się z dobrą drukarnią. Tam doradzą najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę twoje konkretne potrzeby i możliwości budżetowe.

Na zakończenie wspomnę o nieznacznych różnicach w przygotowaniu do druku. Technika cyfrowa, w przeciwieństwie do offsetowej, umożliwia w wielu przypadkach druk z plików nieprofesjonalnych lub niespełniających wszystkich wymogów drukarni offsetowych, np. dotyczy to grafik w przestrzeni RGB.

Kontakt

Dane rejestrowe:
GRAFFIDEA Agnieszka Dryzek
ul. Puławska 34 budynek 6
05-500 Piaseczno / Warszawa
NIP: 951 166 69 92
Odbiór osobisty po wcześniejszym uzgodnieniu.
Szanowni Klienci, ze względu na organizację procesu druku, zlecenia z terminem odbioru tego samego dnia, realizujemy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Z przykrością informujemy, że nie realizujemy usług "od ręki" typu ksero, wydruku zdjęć, oraz prac typu magisterska lub dyplomowa.
Zapraszamy do kontaktu.
Kontakt