Skip to main content

Sztancowanie  |  wykrawanie z papieru

TECZKI OFERTOWE | WOBBLERY | ZAWIESZKI | METKI | OPAKOWANIA PRODUKTOWE

Sztancowanie – wykrawanie z papieru

Jest to czynność introligatorska polegająca na wykrawaniu z arkusza (lub stosu arkuszy) papieru kartonu tektury lub innego podobnego podłoża pożądanego kształtu wyrobu papierniczego lub poligraficznego o różnych kształtach, których nie można uzyskać za pomocą zwykłego krojenia na gilotynie introligatorskiej.

Wykrawania dokonuje się za pomocą wykrojnika którego roboczą częścią jest nóż o odpowiednio wyprofilowanym kształcie ostrza, który jest wtłaczany z dużą siłą na wylot prostopadle w podłoże na specjalnej maszynie zwanej tyglem introligatorskim lub tyglem sztancującym.

Wykrawaniu może towarzyszyć w ramach tej samej czynności i za pomocą tego samego wykrojnika rowkowanie czyli wygniatanie w podłożu linii o zaplanowanych kształtach. Za pomocą wykrawania można zarówno nadawać wyrobom odpowiednie kształty zewnętrzne jak i wykonywać w nich otwory. Wykrawanie jest metodą wytwarzania takich wyrobów jak: opakowania produktowe, wobblery, zawieszki na butelki, teczki ofertowe, ulotki.

Pomagamy zrozumieć istotne pojęcia związane z projektowaniem graficznym i drukiem 🙂

 

Więcej na temat współpracy z naszym Studiem graficznym i Drukarnią w Warszawie.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące procesu projektowania graficznego i przygotowywania do druku – zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy, doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie: studio@graffidea.pl

DRUK WARSZAWA | DRUKARNIA WARSZAWA | DRUKOWANIE WARSZAWA

Skontaktuj się z nami
Każde zapytanie w naszej drukarni jest wyceniane indywidualnie. Kalkulację wykonujemy na podstawie zapytania wysłanego mailem,
wycenę wysyłamy niezwłocznie. Oferujemy pomoc w dostosowaniu plików do druku.

Kontakt

Dane rejestrowe:
GRAFFIDEA Agnieszka Dryzek
ul. Puławska 34 budynek 6
05-500 Piaseczno / Warszawa
NIP: 951 166 69 92
Odbiór osobisty po wcześniejszym uzgodnieniu.
Szanowni Klienci, ze względu na organizację procesu druku, zlecenia z terminem odbioru tego samego dnia, realizujemy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Z przykrością informujemy, że nie realizujemy usług "od ręki" typu ksero, wydruku zdjęć, oraz prac typu magisterska lub dyplomowa.
Zapraszamy do kontaktu.
Kontakt