DRUKARNIA NAKLEJEK I DRUKARNIA ETYKIET GRAFFPRINT W WARSZAWIE

Druk naklejek
Druk etykiet na produkty

Star

DRUKOWANIE NAKLEJEK WARSZAWA, DRUKOWANIE ETYKIET WARSZAWA, PROJEKTOWANIE I SKŁAD

Drukarnia etykiet na produkty – GRAFFPRINT drukarnia Warszawa
Druk naklejek na produkty – GRAFFPRINT drukarnia Warszawa
Drukarnia etykiet na produkty – GRAFFPRINT drukarnia Warszawa

Naklejka i etykieta produktowa na opakowanie

Czy jest między nimi różnica?Każda samoprzylepna etykieta produktowa jest oczywiście naklejką, jeśli chodzi o sposób aplikacji. Różnica polega na znaczeniu funkcjonalnym. Etykiety mają zastosowanie głównie informacyjne. Zawierają szereg informacji o produkcie, w tym również informacje jednostkowe – takie jak data produkcji, kod kreskowy, numer jednostkowy, seryjny itp.
Naklejki zaś służą głównie celom reklamowym, estetycznym, okazjonalnym. Obie formy drukowane są najczęściej na materiale samoprzylepnym i może to być zarówno papier jak i folia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przy wykorzystaniu folii transparentnej zastosowanie naklejek staje się jeszcze szersze.
Zarówno w przypadku naklejek, jak etykiet istnieją różne sposoby dostarczenia gotowego produktu. Po wydrukowaniu arkusze mogą pozostać w całości, jedynie ponacinane w sposób umożliwiający wyjęcie naklejki z arkusza, mogą też być wycięte i dostarczone jako pojedyncze naklejki/etykiety.
O ile w przypadku etykiet prostokątnych podziału arkusza można dokonać za pomocą gilotyny, o tyle do wycięcia zgodnie z zaprojektowanym kształtem konieczne jest sztancowanie lub plotowanie. Dlatego bardzo ważny jest wybór dobrej drukarni, która zapewni możliwość wykonania naklejek lub etykiet w wysokiej jakości i w każdej technice.
Graffprint drukarnia w Warszawie, producent etykiet i producent naklejek, gwarantuje Państwu wykonanie najwyższej jakości naklejek i etykiet na wskazanym podłożu i w dowolnym kształcie. Oferujemy druk etykiet i naklejek w technologii druku offsetowego i druku cyfrowego oraz szereg uszlachetnień, w tym druk dodatkowym kolorem białym, co może być konieczne przy druku naklejek na podłożu transparentnym.

Jakie podłoże wybrać do druku naklejek, etykiet?

Wybór odpowiedniego podłoża dla druku naklejek lub etykiet zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj druku, rodzaj naklejki/etykiety, sposób aplikacji i środowisko, w którym naklejka/etykieta będzie używana.

Najczęściej stosowane podłoża:
Papier samoprzylepny
– pozwala na wysokiej jakości zadruk w technice druku offsetowego i druku cyfrowego, jednak nie jest odporny na warunki atmosferyczne, zamoczenie, ścieranie.  Dostępne są różne rodzaje papieru samoprzylepnego:
papier samoprzylepny matowy
papier samoprzylepny półbłyszczący
papier samoprzylepny błyszczący

Folia samoprzylepna – jest trwała i odporna na ścieranie, wilgoć i promieniowanie UV. Może być aplikowana na różnych powierzchniach, w tym na szkle, metalu, plastiku i papierze. Dostępne są różne rodzaje folii samoprzylepnej:
Folia samoprzylepna biała matowa/błyszcząca
Folia samoprzylepna kolorowa matowa/błyszcząca
Folia samoprzylepna transparentna matowa/błyszcząca

Jak przygotować plik do druku naklejek? Projektowanie graficzne naklejek

Jaki kształt naklejek/etykiet?

Najprostszy do wykonania jest prostokątny kształt etykiety, ze względu na łatwość nacięcia/wycięcia z arkusza, po linii prostej.
Graffprint – dobra drukarnia, wyposażona w nowoczesne maszyny oferuje możliwość wykonania etykiet i naklejek praktycznie w dowolnym kształcie na dowolnym podłożu.
Do wycinania możemy zastosować sztancę z wykrojnikiem lub nacinanie za pomocą plotera, pozwalające na całkowite wycięcie naklejki, lub jedynie nacięcie warstwy samoprzylepnej, bez naruszenia podłoża.

O czym warto pamiętać zamawiając naklejki lub etykiety samoprzylepne?

Do zaprojektowania etykiet wysokiej jakości i naklejek konieczne jest doświadczenie. Na przykład w przypadku naklejek, przeznaczonych do aplikacji na zakrzywionych powierzchniach (np. na butelkach) należy wziąć pod uwagę ostateczne wrażenia wizualne, często niemożliwe do przewidzenia bez wykonania prób, tzw. mockupów. W takim przypadku wybór doświadczonego studia graficznego może być kluczowy. Graffprint drukarnia naklejek i etykiet dysponuje własnym studiem graficznym, które pomoże Państwu przygotować druk naklejek i etykiet. Zachęcamy do skorzystania z usług projektowych naszego studia graficznego lub doradztwa przy usłudze druku.Profesjonaliści nie tylko pomogą w realizacji zlecenia, ale doradzą rodzaj podłoża, wybór technologii druku, a także możliwe uszlachetnienia.

Oto niektóre z uszlachetnień dostępnych w naszej drukarni:
Sztancowanie – wycinanie do nieregularnego kształtu w oparciu o wykrojnik lub przy użyciu plotera tnącego.
Lakierowanie i lakier wybiórczy UV – lakierowanie zabezpiecza druk, podnosząc jego wytrzymałość i odporność na warunki zewnętrzne, zaś lakier wybiórczy nadaje wybranym fragmentom druku efekt połysku
HotStamping (złocenie, srebrzenie) – polega na naniesieniu na druk cienkiej warstwy folii metalizowanej. Pozwala na uzyskanie efektu złocenia, srebrzenia. Poza kolorami złotym i srebrnym, dostępne są inne folie kolorowe w wersji metalizowanej.
Druk kolorami dodatkowymiWhite, konieczny w przypadku folii transparentnej lub papieru kraft, NeonPink, NeonYellow, Invisible Red (widzialny w promieniach UV), Clear cyfrowy lakier punktowy.

Więcej o uszlachetnieniach piszemy na naszym blogu: Uszlachetnienia

Uszlachetnienia
Print Warsaw

Zyskaj na czasie.

Projekty i druk w jednej Drukarni w Warszawie.

WYCEŃ
ZOBACZ PORTFOLIO

Nasze wydruki

drukarnia warszawa | druk awarszawa

Print Warsaw

Opakowania, foldery, katalogi, ulotki to wszystko tworzy produkt, dopełnia wizerunek. Projektujemy, drukujemy, uszlachetniamy, dostarczamy... Nie trać czasu na szukanie grafika i drukarni oddzielnie. Zobacz co decyduje o sprawnej realizacji.

JAK WSPÓŁPRACUJEMY ?
Zdjęcie przedstawia katalogi wydrukowane w Drukarni Graffprint w Warszawie
Zdjęcie przedstawia druk kolorem biały na papierze KraftZdjęcie przedstawia broszury i ulotki składane wydrukowane w Drukarni Graffprint w WarszawieZdjęcie przedstawia broszury i ulotki składane wydrukowane w Drukarni Graffprint w WarszawieZdjęcie przedstawia katalogi w oprawie szytej i klejonej wydrukowane w Drukarni Graffprint w WarszawieZdjęcie przedstawia albumy w oprawie twardej wydrukowane w Drukarni Graffprint w WarszawieZdjęcie przedstawia broszury i katalogi wydrukowane w Drukarni Graffprint w WarszawieZdjęcie przedstawia broszury i katalogi wydrukowane w Drukarni Graffprint w Warszawie

Wydrukujmy coś razem

Napisz do nas krótkie zapytanie ze specyfikacją druku. Postaramy się dopasować naszą ofertę uwzględniając oczekiwania.

KONTAKT

SZUKASZ DRUKARNI? SPRAWDŹ JAKĄ OTRZYMASZ OFERTĘ U NAS!

Oferujemy kompleksową realizację usług poligraficznych wysokiej jakości druk cyfrowy i druk offsetowy

Drukujemy 5 kolorami dodatkowymi:

Neon Pink, Neon Yellow, Invisible Red (widzialny tylko w podczerwieni), Clear (efekt lakieru punktowego), White. Więcej informacji o kolorach dodatkowych znajdziesz tutaj.

W naszej introligatorni wykonamy dla Ciebie:

bigowanie, falcowanie, foliowanie, złocenie bezmatrycowe, sztancowanie, oprawę szytą, zeszytową, oprawę klejoną hotmelt lub PUR, oprawę na spirali.  Więcej o rodzajach oprawa znajdziesz tutaj.

Zdjęcie przedstawia wydruk ze złoceniem wydrukowany w Drukarni Graffprint w Warszawie
Zdjęcie przedstawia wydruk z użyciem 5 koloru neon wydrukowany w Drukarni Graffprint w Warszawie
Zdjęcie przedstawia wydruk z użyciem 5 koloru White wydrukowany w Drukarni Graffprint w Warszawie